Znaczenie meldunku w gminie

Kiedy przyjeżdżasz do Niderlandów, aby tu pracować i mieszkać, musisz uregulować wiele spraw. Nasza strona internetowa jest ważnym narzędziem pozwalającym znaleźć jak najwięcej informacji na temat pracy i życia w Zelandii.

Na naszej stronie internetowej pod adresem https://www.expatcenterzeeland.com/labour-migrants udzielamy informacji w języku polskim, rumuńskim i angielskim.

Jeśli przebywasz w Niderlandach dłużej niż 4 miesiące, masz obowiązek  zameldowania się w gminie, w której zamierzasz mieszkać. Musisz to zrobić w ciągu 5 dni od przyjazdu. Jeśli po raz pierwszy zameldowałeś się jako nierezydent i przebywasz dłużej niż 4 miesiące, to wówczas musisz ponownie zameldować się jako mieszkaniec w gminie, w której mieszkasz.

Meldunek jest bezpłatny. Jeśli mieszkasz w Niderlandach z rodziną, to członkowie rodziny muszą przyjść z Tobą, aby się zameldować.

Jako pracownikowi, meldunek daje Ci pewne prawa i nakłada na Ciebie różne obowiązki. Zostało to podsumowane w załączonym filmie w języku polskim. W filmie tym znajdziesz pomoc i odpowiedzi na wiele pytań.

https://www.youtube.com/watch?v=N0vJzB3ggBc

Witamy w Niderlandach i Zelandii.

Not the information you were looking for?